Yeni projelerden ev alacaklar hangi özellikleri arıyor?

Yazar: , Kategori: Emlak Tarih: .

Yazıyı paylaş:

Son yıllarda sağladıkları ödeme kolaylığı ve sosyal alanlarla ev arayanların tercihi olan markalı konut projeleri birçok avantaj sağlıyor. Gayrimenkul yatırımcılarının gözdesi olan yeni konut projeleri ödeme kolaylığının yanı sıra güvenlik, sosyal alanlar, otopark gibi yaşamı kolaylaştıran olanaklarıyla tercih ediliyor. Peki, markalı konut projeleri tercih edilirken nelere dikkat ediliyor? İşte gayrimenkul yatırımcılarının markalı konut seçerken aradığı özellikler…

• Ödeme koşulları ve kampanyalar
Markalı konut projelerinden daire almayı düşünenlerin ilk dikkat ettiği konuların başında fiyat geliyor. Ayrıca konut projesi dahilinde sunulan kampanyalar ve ödeme koşulları da karar verme sürecini etkiliyor. İster oturmak isterse yatırım için olsun konut alıcısı her zaman kâr elde edebileceği konutları tercih ediyor. Konutun fiyatını ve yatırım değerini değerlendiren alıcılar, buna göre karar veriyor. Ayrıca konut projesinin bulunduğu lokasyon, çevredeki ulaşım ve altyapı projeleri de karar verme aşamasında etkili oluyor.

 

Markalı konut projeleri için tıklayın!

 

• Masrafsız ve taşınmaya hazır daire
Markalı konut projelerini tercih eden alıcılar, satın aldıkları dairenin masrafsız ve taşınmaya hazır bir şekilde olmasına dikkat ediyor. Konutu oturma amaçlı alanlar “taşınmaya hazır” olmasına, yatırım için alanlarsa “teslim tarihi”ni önemsiyor. Diğer yandan binanın yeni ve sağlam olması da önemli bir kriter. Deprem yönetmeliğine uygun inşa edilen markalı konut projeleri, alıcısına güven duygusu da veriyor.

 

• Sosyal alanlar tercih sebebi


Özellikle çocuk sahibi olan aileler için markalı konut projesinde sosyal alanların olması önemli bir kriter olarak görülüyor. Projelerde sosyal donatı olarak; spor alanları, havuz, park, otopark, güvenlik, market, kuaför gibi hizmetlerin sunulması alıcıları bu konutlara yönlendiriyor.

• Aidat önemli bir kriter
Markalı konut projelerinde aidat fiyatları yüksek olabiliyor. Bu sebeple bu projelerden ev satın alanlar aidat ücretlerini de kriter olarak belirliyor. Aidat ücretleri il, ilçe ve proje bazında değişebiliyor. Örneğin; İstanbul’un farklı iki semtinde aidat ücretleri farklılık gösterebiliyor. Gayrimenkul sektörü ile ilgili kapsamlı ve güncel verilerle derinlikli analitik bilgiler sunan REIDIN’in, 2016 yılı “Konut Projeleri Aidat Değerleri”ne göre 2016 yılının en yüksek konut aidatı rekoru, 18 TL/metrekare ile İstanbul Avrupa Yakası’nın olmuştu. İstanbul’da en yüksek konut aidatına sahip proje Beşiktaş’ta yer alırken, Ankara’da en yüksek konut aidatına sahip proje Çankaya’da, İzmir’de ise Bornova’da bulunuyor.

Kaynak

Benzer Haberler