Teras ve veranda dekorasyonu için 4 ipucu

Yazar: , Kategori: Dekorasyon Tarih: .

Bu yıl kışın geç gelmesi, güzel havaları daha çok değerlendireceğimizin habercisi. Aynı zamanda teras ve verandaları dekore etmek için de bir fırsat. Böylelikle güzel havaların keyfini daha çok çıkartabilirsiniz. Üstelik evinizdeki dış mekânın küçük ya da büyük olması konforlu ve şık bir dekorasyon elde etmenize engel değil. Sadece küçük alanlar için yaratıcılığınızı daha fazla kullanmanız gerekebilir.

Beğendiğiniz mobilya ya da dekorasyon ürünlerini satın almadan önce plan yapın. Zemin ve duvarlarda yenilik yapmadan  sizin için en uygun malzemeleri araştırın ve bir usta bulun ve mutlaka bütçe planlaması yapın.

İşte teras veya verandanızı dekore ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar…

1) Planlayın
Alışveriş sepetini alıp, beğendiğiniz çiçek, mobilya veya aksesuarları almayın. Alışverişten önce alanınızı nasıl dekore etmek isteğinizi belirleyin. İsteklerinizin sahip olduğunuz alanla uyumlu olup olmadığını gözden geçirin. Örneğin küçük bir terasınız varsa fonksiyonel mobilyalar işinize yarayacaktır.

 

 

2) Araştırın
Dekorasyon dergileri ve Pinterest size bu konuda sayısız fikir verebilir. İşinizde yarayacak fikirleri seçip uygulayabilirsiniz.

3) Profesyonelleri bulun
Tadilat konusunda yeteneğiniz varsa zemin yenileme ve boya işleriniz halledebilirsiniz. Ancak kendinize çok güvenmiyorsanız bir ustayla çalışmanız işinizi kolaylaştırır. Tadilat sırasında yapacağınız hataların size usta masrafından daha büyük masraf çıkarabileceğini unutmayın.

4. Bütçeyi hesaplayın
Dekorasyon planınızı hayata geçirmek için bütçe planı yapmanız süreci kolaylaştıracaktır. Acele etmeyin ve araştırın, fiyat karşılaştırması yapın. Bahçe mobilyaları yaz aylarına göre daha uygun olacaktır, bu fırsatı kaçırmayın.

 

 

Kaynak

Benzer Haberler