Satılık ev ararken bunlara dikkat edin!

Yazar: , Kategori: Emlak Tarih: .

Yazıyı paylaş:

Satılık ev ararken birçok kriteri gözden geçirmelisiniz. Evin kaç metrekare olacağı kadar nerede yer alacağı da önemli bir konudur. Kendi hayat standartlarınıza uygun, ulaşım avantajı olan ve yatırım değeri yüksek bir lokasyon seçmeye özen göstermelisiniz. Satılık ev arama sürecini uzun bir zamana yayarak, en doğru lokasyon ve değerde bir ev bulabilirsiniz. Peki ev alacağınız bölgeyi nasıl seçmelisiniz? Bu süreçte nelere dikkat etmelisiniz? İşte satılık ev ararken dikkat etmeniz gerekenler…

• Yatırım değerini önemseyin
Konut satın alırken yatırım değerini de hesaba katmayı unutmayın! Bir evin değerini belirleyen en önemli kriterlerden biri de lokasyondur. Bu sebeple ev satın almaya karar verdiğinizde o bölgedeki ortalama satılık ve kiralık konut fiyatlarını, amortisman süresini ve metrekare fiyatlarını öğrenin. Kârlı bir lokasyon seçerek geleceğe de yatırım yapmış olursunuz. Zingat.com’un Bölge Raporu ve Yatırım Değeri uygulamalarını kullanarak, seçeceğiniz lokasyon ve evi belirleyebilirsiniz.

Bölge Raporu için tıklayın!

Zingat.com Yatırım Değeri için tıklayın!

 

 

• Evin değerini öğrenin

Satın almayı düşündüğünüz evin fiyatı doğru mu? Gerçekten o fiyatı hakkediyor mu? Zingat.com Evimin Değeri uygulamasını kullanarak, satın alacağınız evin ortalama değerini öğrenebilirsiniz. Zingat.com tarafından ücretsiz olarak sunulan bu hesaplama aracını kullanarak satın almayı düşündüğünüz evin satış fiyatını, kira bedelini ve geri dönüş süresini öğrenebilirsiniz.
Evimin Değeri için tıklayın!

 

• Ulaşım avantajı
Konut yatırımı yaparken ulaşım avantajını da göz önünde bulundurmalısınız. Evin; metro, metrobüs gibi ulaşım araçlarına yakın olması hem hayatınızı kolaylaştıracak hem de konutun değerini artıracaktır. Diğer yandan mümkün olduğunca evinizi iş merkezlerine yakın ya da kolayca ulaşabileceğiniz bir güzergahtan seçmelisiniz. Aksi takdirde tüm vaktinizi yollarda geçirerek, mutsuz olabilirsiniz.

• Sosyal olanaklar
Satın almayı düşündüğünüz konutun yakınında yürüyüş parkuru, hastane, okul, market, restoran gibi sosyal alanların olması yaşam kalitenizi artıracaktır. Özellikle de çocuğunuz varsa eviniz mümkün olduğunca ailece sosyalleşebileceğiniz bir sosyal alanlara yakın olmalıdır.

Kaynak

Benzer Haberler