PFG ve General Atlantic, Türkiye’de yatırım için Zingat’ı seçti!

Yazar: , Kategori: Emlak Tarih: .

Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki yedi ülkede lider emlak platformlarına sahip Propertyfinder Group (PFG), yeni ortağı General Atlantic ile birlikte Türkiye’nin hızlı büyüyen gayrimenkul ve bilgi pazarlama platformu Zingat’a yeni bir yatırım yaptı. Propertyfinder Group (PFG) Kurucusu ve CEO’su Michael Lahyani, artan yatırımlarını Zingat’ın gayrimenkul pazarındaki başarılı performansına ve Türkiye ekonomisine duydukları güvene bağladı. PFG’nin yeni ortağı General Atlantic, Zingat Yönetim Kurulu’nda da temsil edilecek.

Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinin lider emlak portalı Propertyfinder Group (PFG), ortağı General Atlantic ile birlikte Türkiye’nin hızlı büyüyen gayrimenkul ve bilgi pazarlama platformu Zingat’a sermaye artışı şeklinde yaklaşık 65 milyon TL değerinde yatırım gerçekleştirdi. En son yatırım neticesinde Dubai merkezli Propertyfinder Group’un Zingat’taki hisse oranı yüzde 36,65 oldu.

 

General Atlantic, Zingat Yönetim Kurulu’nda yer alacak
PFG’nin ortakları arasında yer alan General Atlantic şirketinden Tom Hussey, Zingat’ın Yönetim Kurulu’na Yönetim Kurulu Üyesi olarak katılacak.

Dünyanın en büyük teknoloji yatırım fonları arasında yer alan General Atlantic, Türkiye’de daha çok Yemeksepeti’ne yaptığı yatırımla tanınıyor.

 

“PFG’nin yeni yatırımı Türkiye’nin çekici bir pazar olduğunun kanıtıdır”
Zingat.com Kurucu Ortağı ve CEO’su Ahmet Kayhan, Propertyfinder Group’un Zingat’taki hisselerini artırması ile ilgili yaptığı açıklamada; “Propertyfinder’ın bu yeni yatırımı ve ortakları General Atlantic’in Yönetim Kurulumuza katkı sağlamasına vesile olması, Türkiye’nin hâlâ çok çekici bir pazar olduğunun ve Türkiye gayrimenkul pazarını bir dünya oyuncusu yapma hedefimizde doğru adımlarla ilerlediğimizin birer göstergesidir. Yatırımla sağlanan kaynak sayesinde önümüzdeki dönem, Zingat ziyaretçilerinin doğru gayrimenkule ulaşması ve gayrimenkul profesyonellerinin daha verimli çalışabilmelerine yardımcı olmak amacıyla ürün ve hizmetlerimizi genişletmek ve geliştirmek için daha güçlü ve hızlı adımlarla ilerleyeceğiz.” diye konuştu.

 

 

“Yatırımımızı artırma kararımızda, Zingat’ın başarılı performansı etkili oldu”
2017 yılında Zingat Yönetim Kurulu’na dâhil olan Propertyfinder Group (PFG) Kurucusu ve CEO’su Michael Lahyani, Zingat’taki hisse artırımı ile ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:
Zingat ile ortaklığımız başarısını ziyadesiyle kanıtlarken, bizim Türkiye gayrimenkul piyasasına ve ekonomisine güvenimizi pekiştirdi. Yatırımımızı artırma kararı almamızda, Zingat’ın Türkiye’de sergilediği başarılı performans etkili oldu. Zingat’taki yatırımımızı büyütme yönündeki adımımız aynı zamanda PFG olarak MENAT(Orta Dogu ve Turkiye) bölgesindeki pazar payımızı artırma vizyonumuzla da uyum içinde.”

 

 

“PFG ile beraber Zingat’ı pazar lideri yapacağımıza inancımız tamdır”
Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı ve Zingat Yönetim Kurulu Başkanı İzi Adato ise yaptığı değerlendirmede; “Başarılı bir büyüme gösteren Zingat’ın büyümesini hızlandırmak için PFG’nin ek sermaye ile hisse payını artırması; gerek yabancı yatırımcının Türkiye pazarı ve ekonomisine gerekse de Doğuş Grubu’na olan güvenin bir sonucudur. Ortakları arasında General Atlantic gibi bir dünya devini de bulunduran PFG ile beraber Zingat’ı pazar lideri yapacağımıza olan inancımız tamdır.” dedi.

 

Kaynak

Benzer Haberler