Gayrimenkul danışmanı olmanın 5 avantajı!

Yazar: , Kategori: Emlak Tarih: .

Gayrimenkul danışmanlığı günümüzün en çok ilgi gören mesleklerinin başında geliyor. Emlak sektörünün büyümesi ve profesyonelleşmesiyle birlikte daha dikkat çekici bir hale gelen gayrimenkul danışmanlığı iş ve sosyal alanda birçok avantaj sunuyor.

Gayrimenkul danışmanlığı; yeni insanlar tanımak, rutinin dışına çıkmak ya da zamanı planlayabilmek gibi birçok avantajı da beraberinde getiriyor.

 

İşte gayrimenkul danışmanı olmanın 5 avantajı!

 

1) Kendi işinizin patronu olursunuz

Emlak sektöründe ister kendi ofisinizi kurun isterseniz de emlak şirketinde çalışın her zaman kendi işinizin patronu olursunuz. Hedefiniz nettir; daha fazla kişiye ulaşmak ve daha fazla satış yapabilmek. Bu şekilde kendinizi daha özgür ve üretken hissedersiniz.

 

2) Zamanı kendiniz planlarsınız

Bugün öğle yemeğini iki saat olarak mı planladınız? Ya da çocuğunuzun sabahki gösterisini kaçırmak istemiyor musunuz? Hiç problem değil! Gayrimenkul danışmanları kendi zamanlarını yönetebilir. Gayrimenkul danışmanları için önemli olan, bu saatlerde müşteri görüşmesinin olmamasıdır. Kendi günlük ve haftalık programlarını ayarlayarak, istedikleri gibi çalışabilirler. Ancak gerektiği zaman hafta sonları da mesai yapabilirler.

 

3) Yeni insanlarla tanışırsınız

Bir gayrimenkul danışmanı olarak, her zaman iletişime açık olursunuz. Alışverişte, öğle yemeğinde ya da ofiste istediğiniz yerde kolayca sosyalleşebilirsiniz. Eğer yeni insanlar tanımaktan ve onların hikâyelerine ortak olmaktan hoşlanıyorsunuz bu meslek tam size göre! Düşünsenize hem her gün yeni birileriyle tanışacaksanız hem de işinizi yapacaksınız!

 

 

4) Rutinin dışına çıkarsınız

Bazı insanlar her gün aynı şeyi yapmaktan, rutin işlerden hoşlanır. Bu şekilde gün içinde gelişebilecek olaylara karşı kontrol sağladıklarını düşünerek, sürprizlere ya da değişikliklere kapalı olur. Gayrimenkul danışmanlığı rutin bir meslek değildir! Gün içindeki yeniliklere ve sürprizlere açık olurlar. Her gün yeni şeyler yapmak, zorluklara karşı karşıya kalmak gayrimenkul danışmanları için eğlencenin bir parçasıdır.

 

5) Kariyerinizi kontrol edersiniz

Gayrimenkul danışmanlığında kariyer açısından yükselmek tamamen size bağlıdır! Sadece çok çalışarak ve müşteri sayınızı artırarak terfi alabilirsiniz. Terfi almak için farklı çabaların içine girmeniz gerekmez, her şey nettir: Ne kadar çok satış yaparsanız o kadar çok kazanır ve kariyerinizde hızlıca yükselirsiniz.

Kaynak

Benzer Haberler