Fikirtepe’de irtibat ofisi açıldı

Yazar: , Kategori: Kentsel Dönüşüm Tarih: .

Yazıyı paylaş:

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Kadıköy Fikirtepe’de hak sahipleri ile firmalar arasındaki iletişimin sağlanması ve bölgede yaşanan sorunların çözümüne yönelik atılacak adımların değerlendirilmesi amacıyla kurduğu irtibat ofisi hizmet vermeye başladı.

Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Veli Böke ile müdürlük yetkililerinin irtibat ofisindeki çalışmaları yerinde inceleyerek, firma temsilcileri ve hak sahipleri ile bir araya geldiği bilgisini verdi.

Bakanlığın bölgedeki sorunları çözüme kavuşturmak amacıyla irtibat ofisinin hizmet vermeye başlamış olmasının bölge adına çok olumlu olduğunu aktaran Nuhoğlu, “Bu sayede hak sahipleri ile bazı yüklenici firmalar arasındaki sorunların çözüleceğini umuyoruz.” ifadesini kullandı.

 

Fikirtepe’de nüfus artacak

Nuhoğlu, bakanlığın çalışmaları ile bölgedeki altyapı sorunlarının bu yıl itibariyle büyük ölçüde çözüme kavuştuğunu kaydederek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Çalışmaları devam eden Prestij Caddesi’nde yer alacak yerli ve yabancı birçok marka ile burası Türkiye’nin en iddialı alışveriş caddesi konumuna gelecek ve burada yer alacak parklar, sanatsal etkinlik alanları, eğlence mekanları ve su oyun alanları Fikirtepe’de yaşam kalitesini artıracak. Özellikle E-5 karayolu, Avrasya Tüneli ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne direkt bağlantı sağlayacak Ünalan Kavşağı çalışmaları ulaşımı oldukça rahatlatacak. Bölgedeki birçok firma ve biz daire teslimlerine başladık. Fikirtepe’ye 10 bine yakın ailenin bu yıl içerisinde taşınması bekleniyor. Böylece Fikirtepe’de yıl sonuna kadar 30 bin kişilik nüfus olacağını düşünüyoruz.”

 

Kaynak

Benzer Haberler