Esenyurt 2018’de de en çok konut satılan ilçe olacak!

Yazar: , Kategori: Emlak Tarih: .

Yazıyı paylaş:

İstanbul’un Esenyurt ilçesi uygun fiyatlı konut seçenekleriyle gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlerin tercih ettiği ilçelerden biri. Peki Esenyurt, 2018’de de en çok konut satışı gerçekleşen ilçelerden olacak mı? Bu konuda Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İşte detaylar…

Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, Türkiye geneline bakıldığında en çok konut satışı yapılan ilçe unvanını bu yıl da elinden bırakmayan Esenyurt’ta her keseye göre konut bulmanın mümkün olduğunu belirterek, bu ilçeye uzun yıllar ilginin devam edeceğini, bölgenin konut satışında birinciliğini sürdüreceğini bildirdi.
Özyurt, Türkiye geneline bakıldığında en çok konut satışı yapılan ilçe unvanını bu yıl da elinden bırakmayan Esenyurt’un yatırımcıların en çok rağbet ettiği bölge olarak ön plana çıktığını bildirdi.

 

“Esenyurt konut satışında birinciliğini sürdürecek”

Tamer Özyurt, konut satış trafiğinde yıllardır birinciliği kimseye kaptırmayan Esenyurt’a ilginin uzun yıllar devam edeceğini, ilçenin konut satışında birinciliği sürdüreceğini aktardı. Ayrıca bölgede inşa ettikleri projeleriyle Esenyurt-Beylikdüzü hattının şekillenmesinde büyük rol oynadıklarını kaydederek, “Esenyurt, 2017’de en çok konut satışının gerçekleştiği ilçe oldu. Aralık 2017’yi 3 bin 238 konut satışıyla kapattı. Sene boyunca birinciliği elinden bırakmayarak toplam 39 bin 676 konut el değiştirdi. Araştırmalara baktığımızda İstanbul’da en çok satılık dairenin metrobüse komşu olan ilçelerde başta da Esenyurt’ta arandığını gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

 

100 metrekare daire fiyatları 175 bin TL’den başlıyor

Esenyurt’ta 100 metrekare daire fiyatının 175 bin ile 200 bin TL aralığında seyrettiği bilgisini vererek, amortisman süresinin ise ortalama 15 yıl olduğunu bildirdi.

Özyurt, bu nedenlerden dolayı Esenyurt’un 2018’de ve gelecekte de en çok konut satılan ilçe olarak konuşulmaya devam edeceğini kaydederken; TEM ve D-100 bağlantı yollarına yakın konumu nedeniyle değer kazandığını belirterek, markalı konut projelerinin de etkisini göz ardı etmemek gerektiğini vurguladı.

Pek çok üniversitenin yerleşkelerinin aynı bölgede yer alması nedeniyle genç nüfusun çekim noktası haline gelen Esenyurt’ta kendilerinin de biten ve yapımı devam eden projeleri olduğuna dikkati çeken Özyurt, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Esenyurt ve yakın çevresinde büyük ölçekli projelerin yer alması, bölgede yaşanan rantın daha da artacağına işaret etmekte, bu durum projelerin yatırım amaçlı talep görmesinin en önemli sebeplerinden bir olarak sayılabilir. Bölgede hali hazırda tamamlanmış ve inşaatı devam eden çok sayıda site projesi bulunuyor. Esenyurt’un planlanan ve yapımı süren ulaşım projelerinin aksında yer alması bakımından da önümüzdeki dönemde gelişim potansiyeli yüksek bir bölge. Kanal İstanbul projesinin güzergâh olarak Esenyurt’u içermesi, bölgenin değerini artırıyor.

 

Lokasyon avantajı
Esenyurt, İstanbul Yeni Havalimanı’na ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantılarına olan yakınlığıyla da İstanbul’da gelecek vadediyor. Esenyurt metrosu tamamlandığında Bakırköy-Tüyap arası 40 dakika sürecek. 2019 sonrası gündemde olacak olan Esenyurt-Beylikdüzü-Avcılar raylı sistem hattı tamamlandığında ise 2 semt arası 25 dakikada aşılacak.

Kaynak

Benzer Haberler