Bir evde mutlaka olması gereken şeyler

Yazar: , Kategori: Ev Yaşam Tarih: .

Evde gerekli her şeye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bu küçük listeye göz atmanızda fayda var. Koltuklar, mutfak eşyaları, halı, perde ve aksesuarlar… Bu eşyalara muhtemelen sahipsiniz. Tüm bunların dışında ihtiyaç duyabileceğiniz eşyaları da evde bulundurmanız, yaşam alanınızı daha konforlu bir hale getirecektir.

İşte her evde olması gerekenler…

 

İlk yardım kiti

Böcek ısırığı, kesik, ateş veya nezle gibi durumlarda kullanmak için yine evinizde ilk yardım kiti bulundurun. Sargı bezi, yara bandı, pamuk, termometre, öksürük şurubu, burun tıkanıklığı giderici ve ağrı kesiciler için de bir alan yaratın.

 

Alarm paneli

Evinizin dekorasyonu elbette önemli ama her koşulda daha önemli olan bir konu daha var, o da güvenliğiniz! Bunun için evde dedektör veya bir alarm paneli kullanabilirsiniz. Özellikle mutfakta fırın veya ocağa 10 metreden daha yakın bir yere duman dedektörü koymak iyi bir fikirdir.

Diğer yandan bir alarm paneli; evde yaşanabilecek hırsızlıktan yangına, gaz kaçağından su baskınına tüm beklenmedik durumlarda devreye girecektir.

 

 

Fener

Elektrik kesintilerinde kullanmak için el feneri, yedek pil bulundurun. Böylelikle karanlıktan kaynaklanabilecek basit ev kazalarının da önüne geçmiş olursunuz.

 

Alet çantası

İngiliz anahtarı, metre, tornavida, çekiç, dübel, su terazisi ve belki şarjlı küçük bir matkap… Böylece evde acil müdahale etmeniz gereken tadilat işlerinde daha hızlı davranabilirsiniz.

 

Kaynak

Benzer Haberler